Ewakuacja przeciwpożarowa przedszkolu

Dnia 3.10.2017 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną.

Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Tradycyjnie akcja "Sprzątania Świata" w Przedszkolu "PROMYCZEK"

Tradycyjnie co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Co prawda maluszki sprzątały nasz ogród przedszkolny, ale starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy Przedszkola. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

 

Free Lightbox Gallery

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Dzieci z poszczególnych grup wraz z rodzicami miały możliwość bliższego poznania przedszkola, nauczycieli oraz rówieśników. 

 Wspólne spotkania miały na celu wyeliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej, nawiązanie kontaktu z dziećmi,  rodzicami, stworzenie atmosfery radości, przyjaźni i zaufania oraz przybliżenie rodzicom codziennej pracy nauczyciela z dzieckiem. Podczas zajęć dzieci stopniowo przygotowały się do pobytu w naszym przedszkolu. Miały możliwość obejrzenia sali, łazienki, szatni, jadalni, a także mogły pobawić się w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez nauczycielki. Liczymy na to, że zaproponowana przez nas forma zajęć w dużej mierze ułatwiła rozstanie się z rodzicami w pierwszych dniach września.

 

 

 

 

 

Free Lightbox Gallery